Stare gry - newsy ze świata gier

Jurassic Park

Ciężko znaleźć dobrą grę osadzoną w tym świecie. Gra Jurassic Park jest skierowana do osób które czytały książke i/lub oglądały film i polubiły dodatkowo je polubiły. Jeżeli nie spełniasz tych warunków to gra Jurassic Park prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie niczym ciekawym.

Grę rozpoczynasz postacią stojącą obok spalonego jeep'a. Jedyne co aktualnie masz to mała broń i okropny ból głowy. Twoim zadaniem jest ocalenie dzieci które były w jeepie w momencie zaatakowania Was przez ogromnego, przerażającego T-Rex'a. Interfejs gry jest na pierwszy rzut oka bardzo dziwny. Bardzo ciężko znaleźć podstawowe informacje takie jak stan swojego zdrowia. Po kilkunastu minutach zaznajamiania się z Jurassic Park odkrywamy, że jesteśmy wyposażeni we flary i mały pistolet z ograniczoną amunicją. Ta broń musi wystarczyć na bezpieczne podróżowanie obok niebezpiecznych dinozaurów. A więc podróżujemy po niebezpiecznym, tytułowym Parku Jurajskim eliminująć kolejne dinozaury i biegając pomiędzy krzakami. I właściwie do tego sprowadza się całą gra. Biegamy i strzelamy, chowamy się w krzakach, biegamy, strzelamy.Grafika jest bardzo fajna i z pewnością już od samego początku zachęca do gry. Kolorowe i zróżnicowane plansze można zaliczyć jako duży plus. Nie mam w zwyczaju rozpisywac się o muzyce, ponieważ w starych grach ona po prostu jest. Nic więcej nie można tu dodać :-). Natomiast sumując wszystko i patrząc na grę jako całość dochodzę do wniosku, że Jurassic Park potrafi bawić, jednak tylko na początku. Później się po prostu nudzi, każdy poziom sprowadza się w gruncie rzeczy do tego samego czyli biegania po dżungli z punktu a do b i strzelania.
Jurassic Park polecam jaki chwilową i niezobowiązującą rozrywkę. W grę można pograć godzinke i bez wyrzutów sumienia odstawić na tydzień.
Dodano: 2011-07-04 00:00:00


Ocean Trader

Ocean Trader to ekonomiczna symulacja stworzona przez twórców Pizza Tycoon i bardzo dokładnie ukazuje jakie zyski i zagrożenia płyną z handlu morskiego w obecnym świecie. Lubisz takie gry, chcesz zarobić? Czytaj dalej!

Odnajdujesz się w roli menadżera globalnej firmy specjalzującej się w transporcie morskim. Jesteś odpowiedzialny dosłownie za wszystko czyli zbieranie i dostarczenie towarów, przewóz ładunków, łodzie, nowe kontakty handlowe, kontrakty z innymi firmami itd. Kupujesz także nowe statki, wyposażasz je, bierzesz pożyczki, ustalasz jakie towary przewozisz... uff, to tylko krótka lista dostępnych możliwości. Do dyspozycji masz cały świat, około 100 portów i 30 różnych typów towarów.Każde miasto z którym będziesz handlował ma swoją indywidualną produkcje towarów. Jednych produkują duża, inne muszą sprowadzać. Twoim zadaniem jest odnalezienie np. miasta które produkuje tanio bawełne i kupienie jej tam, a następnie sprzedaż towaru w innym miejscu które bawełny bardzo potrzebuje i duża za nią zapłaci. Oczywiście pod uwagę musisz wziąć długość podróży, która zwiększa Twoje koszta, a także możliwe zagrożenia jakie napotkasz na swojej drodze. Lokalne wojny, cła, awarie sprzętu, psucie się towaru o krótkim terminie spożycia. Tych czynników jest naprawdę bardzo dużo, przez co gra nie sporowadza się do prostego dodawania i odejmowania. W Ocean Trader musisz dokonywać szczegółowych analiz, by wyjść na swoje.Graficznie gra to ładnie prezentujące się SVGA. Tła są co prawda statyczne ale przepiękne, a interfejs nie sprawia kłopotów. Jeżeli lubisz gry ekonomiczne i masz żelazne nerwy to gra spełni Twoje wymagania. Ocean Trader jest bardzo dobrą produkcją z gatunku gier ekonomicznych, a jeżeli dodatkowo lubisz klimaty morskie to będziesz zachwycony!
Dodano: 2011-07-01 00:00:00


Castle of Dr. Brain

Castle of Dr. Brain jest bez wątpienia jedną z najciekawszych i najbardziej oryginalnych gier w całej historii. Twoim głównym zadaniem będzie ucieszka z zamku doktora Mózka. By to wykonać musisz rozwiązywać serię zagadek. Gra jest zwariowaną przygodówką logiczną!

Pierwsze zadanie nie należą do zbyt trudnych. Prosta gra w "pamięć" czy nieskomplikowane zadania matematyczne to jedynie wstęp do późniejszych prawdziwych wyzwań. Castle of Dr. Brain jest przeznaczone jedynie dla hardcore'owców. Zagadki są bardzo wyszukane, jednak ich rozwiązanie leży w zasięgu przeciętnego człowieka. Walkthrough również może okazać się pomocne ;-)Należy dodać, że zły Doktor Mózg podzielił swoje zagadki na cztery poziomy trudności, od nowicjusza do eksperta. Interfejs gry to typowe point'n'click standardowe dla przygodówek tamtych czasó, więc nikt nie powinien mieć z nim problemu. Castle of Dr. Brain jest grą bardzo ciekawą i wartą polecenia. Oczywiście pod warunkiem, że lubisz gry logiczne.
Dodano: 2011-06-30 00:00:00